Inteligentny Dom     Wizualizacja - Galeria     Osprzęt - Galeria     Sklep     Promocje     Kontakt

Sterowniki automatyki budynku eHouse

Inteligentny Dom eHouse jest oparty sterownikach mikroprocesorowych zapewniających dużą ilość zasobów sprzętowych w ramach pojedyńczego sterownika:
Dzięki takiej architekturze możliwe jest uzyskanie wielokrotnie tańszego systemu automatyki budynku przy zachowaniu podobnej funkcjonalności, w stosunku do systemów typu EIB, KNX i podobnych opartych na zasadzie "1 urządzenie sterowane + 1 modem komunikacyjny".

W architekturze systemu eHouse - lokalnych sterowników pomieszczeń, sterowniki samodzielnie wykonują swoje zaprogramowane funkcje nie zależnie od siebie i mogą pracować nawet:
Zastosowanie sterowników pokojowych do sterowania lokalnego pomieszczeniem jest najbardziej naturalnym podziałem na urządzenia do automatyki budynku ze względu na zarządzanie.
Pozwala na poprawne sterowanie pilotem podczerwieni (Sony - SIRC) danego sterownika - pomieszczenia (w zakresie jego widzialności).

W innych przypadkach sterowanie podczerwienią wymagało by:
Każdy sterownik systemu eHouse posiada:

Sterowniki posiadają wgrane oprogramowanie komunikacyjne umożliwiające bezpośrednie połączenie z panelami zarządzającymi po Ethernecie, WiFi, Internecie, LAN lub RS485 w zależności od architektury systemu.

Duży zapas wyjść i wejść pozwala na znaczne podniesienie komfortu użytkowania systemu inteligentnego domu i elastyczniejsze wykonanie instalacji systemu w stosunku do "instalacji blokowych" (np. jedno pomieszczenie - jedno oświetlenie centralne) , opartych na systemach, w których płaci się za każde wyjście czy wejście.
Możliwe jest na przykład realizacja kilkunastu niezależnych obwodów sterowania oświetlenia LED zarządzanych z jednego sterownika pokojowego RoomManagera oraz realizacja sterowania niezależnego paroma sekcjami ogrzewania podłogowego w pomieszczeniu.

W przypadkach specjalnych, przy dużych zamówieniach możliwa jest realizacja indywidualnych i dedykowanych algorytmów sterowania, zaimplementowanych w sterowniki, pracujące w systemie eHouse.

Firmware sterowników jest w ciągłej fazie rozwoju aby umożliwić implementację nowych algorytmów oraz zwiększenie funkcjonalności w ramach aktualnej wersji hardware'u sterowników.
W połączeniu z możliwością upgradu oprogramowania sterowników bezpośrednio z komputera PC, możliwe jest utrzymanie modułów eHouse w najnowszej wersji oprogramowania, bez konieczności wymiany ich na nowe (co jest praktykowane w innych systemach).

Sterowniki Inteligentnego Domu eHouse


automatyka domu - Sterowniki eHouse

Sterowniki automatyki budynku eHousebuilding management
eHouse Home Automation