PL|EN » SQ » WiFi » EHouse Round WiFi (EWiFiR) - Për kuti për fole DIY

Shtëpia Inteligjente WiFi eHouse

Ndriçimi Kontrollit, ngrohje, Audio / Video

- Shofer miniaturë të gjitha - në - Një punë direkt në WiFi WiFi kontrollues EHouse WiFi arkitekturës së rrjetit " Për mbledhje vetë " (DIY) . Përdor infrastrukturën ekzistuese të rrjetit WiFi ose mund të funksionojë si AP i pavarur: * Kontroll ndriçimi * Dritë ndriçimi LED / RGB * Kontrolli i ngrohjes * Menaxhimi i pajisjeve audio - video * Aktivizo / çaktivizo çdo pajisje elektrike të ndezur / fikur Ajo mund të menaxhohet direkt nga largësia infrakuqe, smartphones, pads, PC me LAN, WiFi, shfletues uebi

SRP: 62.87 EUR » 58.21 EUR @10pcs
Vendor Prices:
46.57 EUR
34.93 EUR @50pcs
32.6 EUR @100pcs
30.27 EUR @500pcs
27.94 EUR @1000pcs

Inteligjente shofer WiFi eHouse Kontrollues që funksionon në rrjetin standard WiFi 2. 4GHz b / g / n si një stacion ose AP lokale (Access Point)
EHouse WiFi shofer " Për mbledhje vetë " (DIY) pa prodhues ' S garanci.
Dimensionet e kontrollorit:
- të gjithë - në - Një (me furnizim me energji 230V, 4 reletë 230V / 5A, 3 * Dimmers LED 12V / 2. 5A) - (Fi 58mm * 21mm)
- Pa furnizim me energji 230V (4 reletë 230V / 5A, 3 * Dimmers LED 12V / 2. 5A) - (Fi 58mm * 17mm)
- Vetëm komponentët e tensionit të ulët 12V - 3 * Dimmers LED 12V / 2. 5A - (Fi 58mm * 12mm)

Shoferi ju lejon të krijoni një instalim të zgjuar eHouse (WIFI) pa shtrirjen e telave të komunikimit dhe shkatërrimin e objektit . Ajo kërkon vetëm mbulimin e mbulimit të rrjetit WiFi në vendet e instalimit të kontrollorëve.
Lejon krijimin e jo - Instalimet invazive të automatizimit të ndërtesave " EHouse WiFi " Dhe instalimi në shtëpitë e ndriçimit, manifolds, Pajisje elektrike
Karakteristikat kryesore:


Doc:
Więcej informacji:
http://www.isys.pl/ehouse,inteligentny_dom_budynek_ehouse4wifi.htm
http://inteligentny-dom.ehouse.pro/c/ehouse-wifi/
Firmware Resources:
 • pomiar, regulacja wartości z czujników i sterowanie urządzeniami elektrycznymi
 • włączanie dowolnych urządzeń (on/off - pojedyncze wyjścia)
 • włączanie napędów rolet, bram, elektrozaworów, serw (open , close , stop , n/a)
 • zdalne sterowanie zewnętrznym sprzętem Audio/Video przez podczerwień IR
 • zarządzanie sterownikiem i całym systemem przez podczerwień IR
 • ściemnianie oświetlenia LED/LED RGB

Hardware Resources:
 • 4 inteligentne wyjścia on/off z przekaźnikami 230V/5A
 • 0..4 inteligentne wejścia on/off (0..3V3)
 • 3 ściemniacze PWM (12V/2.5A)
 • odbiornik podczerwieni IR
 • nadajnik podczerwieni IR
 • zasilacz impulsowy lub linowy 3V3 / 0.5A
 • 1 wejście pomiarowe ADC (0..1V)
 • zasilacz 230V/12V

Software Resources:
 • eHouse WiFi/LAN software, Java, Android, oprogramowanie serwerowe Linux

Interfaces:
 • WiFi 2.4GHz b/g/n
 • RS-232TTL
 • SPI
 • I2CItem Translations:

af am ar az be bg bn bs ca ce co cs cy da de ee el en eo es et eu fa fi fr fy ga gd gl gu ha hi hr ht hu hy id ig is it iw ja jw ka kk km kn ko ku ky la lb lo lt lv mg mi mk ml mn mr ms mt my ne nl no ny pa pl ps pt ro ru sd si sk sl sm sn so sq sr st su sv sw ta te tg th tl tr ua uk ur uz vi xh yi yo zu ceb haw hmn zh-CN