Inteligentne instalacje. Dlaczego warto instalować automatykę domu i budynku.


Dom jest miejscem, w którym wraz z rodziną spędzamy najwięcej wolnego czasu.
W domu spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi i dlatego zajmuje najważniejsze miejsce w naszym życiu. Wprowadzając się do nowego domu lub mieszkania czujemy się, jak byśmy rozpoczynali nowy rozdział w życiu i dążymy do tego, aby był lepszy od poprzedniego. Dlatego własny dom powinien spełniać wszystkie nasze oczekiwania, był bezpieczny, wygodny, oszczędny. Ważne też jest, aby nowo budowany dom nie wymagał dodatkowych nakładów pracy, aby utrzymać go na właściwym poziomie przez wiele lat mieszkania i użytkowania.Inteligentne instalacje

Do zwiększenia wygody, funkcjonalności, oszczędności energii znakomicie sprawdzają się systemy automatyki domu i budynku kryjące się pod rozmaitymi nazwami np.:
Są to systemy automatyki umożliwiające sterowanie budynkiem, automatyzację i zintegrowanie wielu urządzeń, podsystemów i instalacji różnego typu.

Systemy te umożliwiają:
  • innych typach budownictwa
  • sterowanie biurem
  • obiektach specjalnych
  • użyteczności publicznej
  • sterowanie domów i budynków mieszkalnych
  • automatykę hoteli

Systemy zarządzania budynkiem oraz sterowania domem są bardzo ważnym elementem instalacji elektrycznej, grzewczej, elektronicznej oraz wykończenia w domu.
W czasach coraz wyższych kosztów energii elektrycznej i grzewczej oraz konieczności przechodzenia audytów energetycznych oraz bardzo wysokich wymagań energetycznych stawianych nowobudowanym budynkom implementacja automatyki ogrzewania domu jest nieodzowna.
Uwzględniając także coraz większe wymagania i potrzeby mieszkańców oraz ciągłe zmiany potrzeb przez długie lata zamieszkania w budynku, budynki wymagają zastosowania inteligentnej instalacji elektrycznej i elektronicznej, która może być dowolnie konfigurowana bez konieczności ingerencji w istniejące okablowanie w domach.
Duża elastyczność systemów inteligentnego domu pozwala na przekonfigurowanie automatyki budynku w miarę zmieniających się potrzeb mieszkańców w czasie użytkowania domu, bez konieczności remontu i zmiany tradycyjnej instalacji elektrycznej.
Systemy te pozwalają na kompleksowe zautomatyzowanie, zwiększenie wygody, komfortu, bezpieczeństwa, oszczędności energii.


Inteligentny budynek eHouse jest systemem automatyki budynku, który integruje wszystkie te cechy:
Sterowniki Mikroprocesorowe Inteligentnego budynku eHouse powodują że osiągamy funcjonalność nierealną przy innych technologiach.

Zastosowanie automatyki domu eHouse jako inteligentnego budynku lub mieszkania, pozwoli na wykonanie projektu, instalacji według naszych potrzeb, zasobności portfela, w pełnej palecie od rozwiązań prostych, wygodnych do wręcz ekskluzywnych i ekstrawaganckich.

inteligentny budynek eHouse ma charakter modułowy i jego cena zależy głównie od wielkości domu, stopnia skomplikowania projektu, zastosowanych czujników zewnętrznych oraz układów wykonawczych wchodzących w jego skład.
System nie wymaga stosowania drogich, dedykowanych componentów i urządzeń z własną logiką jak panele graficzne, włączniki, urządzenia wykonawcze.

Zastosowanie automatyki budynku eHouse pozwala na refundację wydatków na system inteligentnego domu eHouse w przeciągu 1 do 3 lat w zależności od użytych źródeł energii grzewczej.